Lifestyle Szycie

Czapka i chustka w prezencie

Wiosna, z każdym dniem coraz cieplej, ale mimo to i tak zdarzają się chłodne, a czasami wręcz zimne dni. Niestety trzeba się ubrać i to ciepło nie zapominając o czapce i szaliku czy chustce na szyję. Tak właśnie było przez ostatnie dni i pewnego razu Magda idąc do szkoły musiała też ubrać się ciepło.

Ale to nie było nic złego, Magda się ubrała tak jak mam prosiła i poszła do szkoły. W szkole czas leciał spokojnie, zajęcia też były ciekawe ogólnie było super, aż do momentu powrotu do domu. Drugoklasistka, bo Magda chodziła do drugiej klasy postanowiła wrócić ze swoimi koleżankami ze szkoły na pieszo bo była ładna pogoda. Nic w tym przecież dziwnego, tym bardziej, że siedziała ileś godzin w szkole, chciały ze sobą porozmawiać i zrobić sobie spacer.

Zanim wyszły no musiały się ubrać bo mimo słońca święcącego na zewnątrz było chłodno. Poszły więc do szatni po kurtki, czapki, szaliki…i po ubraniu się zabrały się do wyjścia. W trakcie ubierania się, Magdy uwagę przykuła czapka i chustka jej koleżanki. Nie mogła się na nią napatrzeć tak bardzo się jej ten komplet podobał. Zapragnęła mieć taki albo bardzo podobny to tego co ma jej koleżanka.

W trakcie powrotu do domu Magda bardzo uważnie obserwowała swoją koleżankę i w między czasie wpadła na genialny pomysł. Stwierdziła, że w tej sprawie porozmawia ze swoja mamą i poprosi ją żeby jej tez taką albo podobną kupiła.

Magda wróciła do domu, zjadła obiad i jakiś czas zastanawiała się w jaki sposób ma zacząć rozmawiać. Ale stwierdziła że po prostu pokrótce opowie co zauważyła i spróbuje poprosić o taką czapkę i chustkę. Tak jak pomyślała tak zrobiła, poszła do mamy i zaczęła rozmawiać i opowiadać…

Mama Magdy bardzo uważnie ją wysłuchała i odpowiedziała, że musi to przemyśleć i wtedy podejmie decyzję. Magda była bardzo rozsądną dziewczynką i przyjęła odpowiedz mamy bardzo spokojnie, ale miała nadzieję, że mama spełni jej prośbę.

Magda się zastanawiała jaka będzie decyzja mamy? Czekała z niecierpliwością na odpowiedz, na decyzję…

A mama Magdy co postanowiła?

Z racji tego, że mama Magdy już wcześniej widziała ten komplet i też bardzo jej się spodobał. Postanowiła, że bez wiedzy córki dowie się, gdzie został kupiony ten komplet. Tak jak mówiła tak zrobiła, ale że z informacji jakie się dowiedziała, to takie bądź podobne komplety w różnych kolorach można zakupić w internecie.

W tajemnicy przed córką poprzeglądała niektóre strony, gdzie można było kupić taką czapkę z chustką. Wybrała odpowiedni kolor i rozmiar i zamówiła. Komplet miał dotrzeć za kilka dni, ale w momencie zamawiania dopytała się sprzedawcy czy czapka z chustką dotrą przed świętami. Bo zbliżały się święta Wielkanocne no i zajączek gdzie byłaby możliwość zrobienia miłej niespodzianki.

Sprzedawca obiecał, że komplet dotrze. Tak się stało, czapka z chustką przyszły dzień przed zajączkiem. Mama Magdy była zadowolona, że ma prezent dla swojej córki i to jeszcze taki, o którym bardzo marzyła. Fakt że na to święto raczej dostaje się słodycze, ale raz kiedyś może być wyjątek i może być coś zupełnie innego a nie np. tabliczka czekolady.

Nastał czwartek i dzień w którym dzieci dostawały niewielkie prezenty, najczęściej były to słodycze. A Magda w koszyczku, w którym miały znaleźć się słodycze, to znalazła małą zapakowaną paczuszkę i czekoladowe jajko…Bardzo się zdziwiła, bo z tego co wiedziała to zając przynosił słodycze…a tu taka niespodzianka…

Ale cóż pomyślała, jest to dla niej no to z wielką ciekawością zaczęła otwierać paczuszkę i co? nastąpiło bardzo wielkie wrażenie, zdziwienie i wielka radość…bo Magda w prezencie otrzymała swój wymarzony komplet…czapkę z chustką w swoim ulubionym kolorze….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *