Parenting

Jak ubrać niemowlę na spacer w chłodne dni

Wiatr, deszcz, chłód, śnieg, a także mróz… Nam nie chce się wychodzić z domu, ale mimo wszystko nawet w taka pogodę nasze dziecko powinno być na spacerze. Jak ubrać w taką pogodę nasze maleństwo?

Zadbajmy o to, żeby nasz maluch nie marzł na dworze.
W momencie kiedy jesteśmy dłuższy czas na zewnątrz, a temperatura spada, nasze naczynia krwionośne się kurczą i nie dostarczymy do nich potrzebnych przeciwciał. Wirusy w tym momencie tylko czyhają na taki moment.
Równie niebezpieczne jest też przegrzanie. Gdy dziecko jest spocone i zdejmiesz mu kurtkę, a w tym momencie owieje go chłodne powietrze ono momentalnie zmarznie. Jest to bardziej niebezpieczne niż zmarznięcie.

WARSTWA WIĘCEJ NIŻ TY

Zimą ubieraj swoje dziecko jedna warstwę więcej jak siebie.. Ubieraj je na cebulkę. Dwie cieńsze bluzeczki grzeją zdecydowanie lepiej, niż jedna gruba bluza czy sweter. Powietrze znajdujące się między dwiema cieńszymi warstwami tworzą warstwę izolacyjną. Po mimo tego Twój maluch jest w wózku owinięty w rożek czy przykryty kocykiem, , który również chroni przed zimnem.
Nie wychodź z niemowlakiem na dwór, kiedy temperatura jest niższa niż minus 7 stopni.

CIEPŁA CZAPKA I REKAWICZKI

Ciepła czapka jest konieczna. Niemowlę ma dość dużą głowę w stosunku do reszty swojego ciała i przez nią ucieka najwięcej ciepła. Powinna ona być z naturalnych materiałów tj, bawełna, polar czy wełna (trzeba zwrócić uwagę czy wełna nie uczula skóry dziecka) żeby skóra dziecka swobodnie mogła oddychać.
Przy wyborze czapki zwróć uwagę czy przykrywa ona uszy i czoło malucha. Najlepiej by było, żeby była zawiązywana pod brodą.

Szalik jak najbardziej wskazany, ale założony tak,aby nie przykrywał noska. Mimo oddychania malucha mroźnym powietrzem, nie obawiaj się, że mu zaszkodzi – w naturalny sposób nos je ogrzeje zanim dostanie się do płuc czy oskrzeli. Dlaczego nie owijać nosa maluszkowi szalikiem? Ponieważ w momencie wydychania powietrze osadza się na szaliku, powodując parę wodną. Podczas mrozu ona zamarza powodując zimny kompres. Może to spowodować odmrożenie na brodzie czy policzkach.

Rękawiczki dla maluszka powinny być jednopalczaste, nie zmarzną tak szybko jego rączki. Gdy zdarzy się, że rączki mimo wszystko przemarzną nie wkładaj ich pod CIEPŁĄ WODĄ! Rozmasuj je i rozgrzej we własnych dłoniach.

KOMBINEZON Z KAPTUREM, ŚPIWOREK LUB OTULACZ

Dla niemowlęcia najwygodniejszy będzie kombinezon z kapturem. Będzie mu w nim ciepło i wygodnie. Gdy na dworze nie ma ujemnej temperatury wystarczy, że po włożeniu dziecka do wózka przykryjesz go kocykiem bądź otulaczem.

Na większe mrozy przyda się śpiworek do wózka, w którym swobodnie włożysz maluszka już w kombinezonie.
Na wózek podczas spacerów nie nakładaj foli jak nie jest to konieczne. Utrudni to dopływ świeżego powietrza. Takie osłony są tylko potrzebna w razie nagłego załamania pogody. Ale żeby maluszka ochronić przed wiatrem odwróć wózek, tak aby wiało w jego tył.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *