Parenting

Kocyk dla niemowlaka-cenne informacje przed zakupem…

Nadszedł moment, że już niedługo zostaniesz mamą. Jest to dla Ciebie super nowina, ale zanim to maleństwo przyjdzie na świat to czeka Cię nie tylko pomyślne rozwiązanie. Za nim ono przyjdzie na świat musisz się do tego przygotować.

Cenne informacje

Pewnie jest sporo spraw i informacji do ogarnięcia, tak wiem o tym… Jedną z tych spraw jest uszykowanie wyprawki dla malucha. Ja dzisiaj chciałabym Ci przekazać kilka cennych wskazówek na temat kocyka. Jest to produkt, który na pewno będzie Ci niezbędny przy opiece nad dzieckiem.

Kocyków na rynku jest bardzo dużo z różnych materiałów i w różnych wielkościach. Ale ja chciałabym Ci co nieco powiedzieć o kocykach szytych na miarę z materiałów, które w ostatnio czasie są bardzo popularne. Mam tu na myśli materiał minky i 100% bawełny.

Miękkość i elastyczność

Polar minky to materiał bardzo miękki i elastyczny. Dobrze przyswajalny przez skórę. Nawet po wielokrotnym praniu nie traci kolorów ani się nie odkształca. Bawełna natomiast jest czystą 100% bawełną, pod którą ciało człowieka oddycha.

Odpowiedni rozmiar

Zakup kocyka to niby wydawałoby się, że jest proste, ale czy tak jest? Otóż nie do końca, bo należałoby się zastanowić na jego wielkością czyli rozmiarem. Na pierwsze miesiące po narodzeniu dziecka nie zakupimy kocyka przeznaczonego dla dziecka w wieku trzech lat… W tej sytuacji kocyk o wymiarach 100x70cm będzie idealnym rozmiarem dla niemowlaka. Takiego i większego rozmiaru kocyka znajdziesz w mojej ofercie

Dobrze dobrany kocyk…

Kocyk dobrze dobrany to połowa sukcesu…bo jego użytkowanie jest elementem codziennych rytuałów…takich jak: otula do snu, można go wykorzystać przy kąpieli, w chłodne dni posłuży do ogrzania ciałka dziecka. Jak najbardziej można wykorzystać taki kocyk do przykrycia nim malucha podczas karmienia, podczas leżakowania dziecka, czy nawet jako podkład podczas przewijania maleństwa.

Odpowiednia grubość

Grubość kocyka ma duże znaczenie, ponieważ na każda porę roku powinien być innej grubości… Ale spokojnie nikt nie wymaga od przyszłej mamy żeby zaopatrywała się w kilka różnych grubości kocyk. Tak faktycznie wystarczyły by dwie grubości, taki na wiosenno-letnie dni i jesienno-zimowe dni. Czyli dwa kocyki, jeden cienki a drugi grubszy. Może być też do tego bardzo cienki kocyk- otulacz.

Myślę, że zawarte w tym artykule informacje na temat kocyków będą dla Ciebie przydatne. Jeśli nasuwają Ci się jeszcze inne zagadnienia dotyczące kocyków, a nie napisałam a by Cię interesowały te tematy, to zostaw informacje w komentarzu…

Miłej lektury, udanego dnia Wiola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *