Lifestyle

Możesz spełniać marzenia!

Myślimy, marzymy, bujamy w obłokach już od wczesnego dzieciństwa. Wtedy bez trudu wyobrażamy sobie siebie gdzieś w różnych miejscach, sytuacjach, jako osoby, które są ważne. Każde nasze wypowiedzi są brane za coś niepodważalnego…

Niektóre z nas w dorosłym życiu niezrażone przeciwnościami podążają za głosem serca, jednak większość temperuje swoje pragnienia. W zderzeniu z dziecięcymi fantazjami, plany te wpadały kiepsko, ale nie ma znaczenia czy marzymy  o wielkiej karierze czy założeniu przydomowego ogródka. Ważne aby,te pragnienia realizować.

Spełnienie nawet tych najmniejszych, czasem nawet prozaicznych marzeń, może wnieść w nasze życie więcej niż ślepe podążanie za czymś nierealnym. Skupiając się na nim, przestajemy dostrzegać nadarzające się okazje.Ignorujemy sygnały zmian zachodzące w nas samych i w naszym otoczeniu. Zamiast nieustanie obiecywać sobie “złote góry” lepiej zapytać samych siebie, co chcielibyśmy  robić?…Może  mielibyśmy więcej czasu na spotkania z bliskimi, na dodatkowe inspirujące kursy czy naukę języka obcego? Jak tego dokonać? – Przygotowaniem i wyborem tego, co jest dla nas ważne. 

Doprowadzić plan do końca…

Bez względu na to  czy mamy głowę pełną pomysłów, czy trzymamy się kurczowo jednej wizji.Jak już podjęliśmy jakaś decyzję że będziemy “coś” realizować, warto uszczegółowić swoje pragnienie.

Uskrzydlają i sprawiają, że mamy po co żyć. 

Na przykład:

Jeśli mamy założony cel że w danym kwartale założymy stronę internetową, to uściślijmy, gdzie zakupimy domenę i hosting.  Im bardziej to wyobrażenie jest przemyślane, z tym  większą ochotą przystąpisz do dalszych przygotowań- wyboru domeny, hostingu.Jeśli miałaby być tworzona z pomocą to kto będzie pomagał, albo może lepszym rozwiązaniem będzie wykupić kurs i z jego pomocą pracować. Nie chodzi o to żeby odzierać się ze złudzeń, przeciwnie dokładnie wyznaczony cel i precyzyjnie, opracowany plan uwzględni nasze obawy czy kłopoty i zwiększy szanse, że dopniemy swego. 

 …albo poszukać nowych marzeń

Analizowanie marzeń samo w sobie jest budującym doświadczeniem, ponieważ porównuje nas wyobrażeniami na swój temat. W ten sposób możemy poznać swoje normy i wartości, dowiedzieć się czego potrzebujemy. Dlatego warto być szczerym wobec siebie i zachować otwarty umysł. Nie obwiniać się jeśli w trakcie analizy okaże się jednak, że nie tego chcemy. Nie ma nic złego w zmianie zdania, ważne jest jednak żeby nie poprzestać na mrzonkach, ponieważ marzenia rozwijają pomysłowość. Jedno może przerodzić się w drugie, albo nadać nam nowy punk widzenia, nowe pomysły…

Aby ujawnić swoją twórczą moc, trzeba je realizować. Choćby tylko niektóre!

Zatem próbujemy, nie czekając na Nowy Rok i przełomowe daty. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *