Parenting Szycie

Muślin – idealny na pierwszą pościel dla niemowląt

Muślin – materiał, bardzo podobny do tetry, ale tetrą nie jest… Jest bardzo delikatny i przewiewny, moim zdaniem idealnie nadaje się na pościel dla niemowląt czy dzieci.

Muślin – z tego właśnie materiału powstał kocyk z chwostami i poduszka “Miś” Ale dlaczego powstał? Bo wybrałam z pośród wielu, wielu materiałów dostępnych na rynku według mnie najciekawsze. Przygotowałam ich zestawienie i poprosiłam Was abyście wybrali najciekawsze… Waszym zdaniem.

Wasze propozycje

Było wiele propozycji, powiem Wam, że miałam problem, aby dokonać decyzji. W końcu decyzja została podjęta, materiały wybrane, zamówione i przyszła pora na realizację pomysłu. W zamówieniu był właśnie muślin, gdzie zanim dostałam przesyłkę to zastanawiałam się co to za materiał?

Wcześniej w mojej pracowni gościły najczęściej bawełna i minky. Dlatego bardzo mnie ciekawił ten materiał. Paczka dotarła i właśnie wtedy pomyślałam, no moja ciekawość zostanie zaspokojona.

Moje wrażenia z tym materiałem

Zaczęłam oglądać, dotykać, podziwiać ów materiał… Na pierwszy rzut oka stwierdziłam, że fakt jest na pewno inny jak bawełna. Całkiem inny splot, wygląd i jego faktura. Stwierdziłam, że ok ładny, miły w dotyku, ale jak będzie się z nim pracowało? Czy faktycznie tak jak większość młodych mam twierdzi, że jest super jako pościel dla noworodka.

Przyszła pora na pracę z tym materiałem. Wymierzyłam, wykroiłam i pora zasiąść do maszyny. Podczas przygotowywania materiału do szycia, małymi krokami zaczęłam zamieniać o nim zadnie. Już w dotyku, takim dokładniejszym moje odczucia zaczęły być inne. Stwierdziłam, że chyba mamy mają racje.

Zasiadłam do maszyny, zaczęłam szyć, najpierw uszy do poduszki, no bo jak miś bez uszów…Później głowę i za chwilę powstała poduszka… Śliczny miś…w sumie głowa misia…ale powstała… Pora na kocyk, ale przyszedł mi do głowy pomysł! Trochę go przyozdobię. W taki sposób? Kocyk dorobił się chwostów w takim samym odcieniu jak liście na materiale.

Muślin idealny dla niemowlęcia

No i powstał cały komplet…kocyk z chwostami i poduszka “Miś”, a ja nadałam jemu nazwę “Muślinowa miękkość”. Ponieważ faktycznie podczas szycia stwierdziłam, że delikatniejszej pościeli nie miałam okazji dotykać.

Komplet “Muślinowa miękkość” jak najbardziej nadaje się na każdą porę roku. Na wiosnę z cienkim wypełnieniem, na lato sam otulacz. Na jesień i zimę z grubszym wypełnieniem. I możesz, przyszła mamo być spokojna o swojego maluszka podczas chłodnych czy ciepłych dni.

A Ty zakupiłabyś pościel dla swojego dzidziusia, wiedząc że w ten sposób dbasz o jego dobro?

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami i poczynaniami u Kreatywnej Wiolki, to zapraszam do stałego kontakt…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *