Blog Szycie

Poradnik szyciuszki. Dodatkowe funkcje c.d.

Zapraszam na drugą cześć poradnika szyciuszki – dodatkowe funkcje.

Automatyczne lub manualne obcinanie nici

W maszynach komputerowych po zakończeniu szycia, wystarczy przycisnąć guzik i nitka sama się odetnie. W maszynach mechanicznych niestety musimy zrobić to ręcznie. Nie jest to czynność, która utrudnia szycie, ale posiadanie tej funkcji bardzo przyśpiesza pracę. Ja osobiście tej funkcji nie używam, bo model JUNO JANOME jej nie posiada.

Budowa transportera czyli ząbków

Maszyny mechaniczne mają mniej ząbków transportujących materiał niż maszyny komputerowe. Wpływa to na płynność podawania materiału oraz na lepszą precyzję szycia. Transporter w maszynach mechanicznych ma 4-5 ząbków, a maszyny komputerowe zazwyczaj 7 ząbków.

Automatyczny nawlekacz

Dziś prawie wszystkie modele maszyn mechaniczne i komputerowe posiadają taką funkcję, tylko modele naprawdę podstawowe nie mają tej funkcji.

Automatyczne obszywanie dziurek

Najniższe modele maszyn mechanicznych posiadają funkcję półautomatycznego obszywania dziurek. Wyższe modele posiadają automat, który obszywa dziurkę w jednym cyklu. Maszyny komputerowe posiadają dokładnie te same mechanizmy, ale oprócz tego mają możliwość obszywania dziurek za pomocą dodatkowych wzorów np. z oczkiem, zaokrąglenia, bieliźniane itp.

Ok pokrótce omówiłam dodatkowe funkcje w maszynach automatycznych i komputerowych. Jest to druga część, a pierwszą możecie przeczytać tutaj

Pierwszy rozdział o wyborze maszyny przebrnęliśmy, teraz przejdziemy do kolejnego rozdziału, a będzie to obsługa maszyny do szycia. Zapraszam Cię już teraz na kolejny odcinek, ale zanim go przeczytasz napisz czy te odcinki, które przeczytałaś do tej pory były dla Ciebie przydatne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *