Blog

Zmiana na lepsze

Zmiana- coś co więszkość z Nas chce wcielić w życie. W taki sposób żeby w miarę szybko były z tego widoczne efekty.

Zmiana na lepsze.

Nie wiem czy są gdzies takie osoby, które decydując się na jakiekolowiek zmiany. Wdrażając je w życie, miały w miarę szybko bądź natychmiastowe efekty. Myślę że nie…ale może się mylę. Jak znasz kogoś z efektami natychmiastowymi to proszę napisz o tej osobie. Chętnię przeczytam bądz porozmawiam.

Jakiś czas temu zadawałam sobie to samo pytanie…Zmiany na lepsze? w życiu osobistym, prywatnym, w pracy, w pasji, w relacji z innymi ludzi….? No dobra ale jak to zrobić, czy to się da? Ano się da…ale co najważniejsze w pierweszej kolejności musisz zmienić samego siebie!

Jak to zrobić? Zanim zaczniesz proces zmiany, musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć. Jak chcesz się czuć? Czego chcesz doświadczyć? Po co w ogóle chcesz się zmieniać? Twoja zmiana powinna być kierowana chęcią wewnętrznej spójności, radości z tego co osiągniesz.

W tych wszystkich niewiadomych pomogą Ci pytania. W miarę potrzeby zadawaj je sobie i odpowiadaj szczerze, a póżniej staraj się iść do celu.

  • Dlaczego postępuję właśnie w ten sposób, może byłoby inne rozwiązanie?
  • Jak się czujesz postepując właśnie w ten sposób?
  • Czy takie postępowanie mi szkodzi czy wyciągam z tego pozytywne wnioski?
  • Jakie są zalety tego postępowania?

Po odpowiedzeniu sobie na powyższe pytania, a sa one takie, które trzeba wgłębić się w swoją psychikę. Później podjąć racjonalną decyzję co będzie dla mnie lepsze? Zmiana na lepsze, czy tkwienie w swoim świecie. W mówiniu, że nie potrafię, nie umiem, nie znam się itp i itd. Jeśli stworzyłeś listę nowych zmian, to miej ją przy sobie dopóki nie wytworzysz w swoim życiu nowych nawyków i nie pozbędziesz się starych/szkodliwych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *