Szycie

Zmień mnie w muślin…czyli kilka cennych informacji o materiale idealnym do otulania niemowląt

Skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji, na którą składają się nie tylko zabiegi kosmetyczne, ale również to, z jakimi materiałami maluch ma na co dzień do czynienia. Dlatego przygotowałam ten artykuł, aby przekazać Wam kilka cennych informacji o tym materiale.

Muślin bawełniany co o nim wiemy

Muślin uważany jest za jedną z najczystszych, najprostszych i najdelikatniejszych tkanin. Otwarty splot i niezwykła lekkość tego materiału mają wpływ na jego “oddychalność”, zmniejszają tym samym ryzyko przegrzania dziecka i zapewniają odpowiedni poziom ciepła.

Muślin tkany jest najczęściej z jedwabiu, bawełny lub wełny. Odporny na wielokrotne pranie, po każdym wyjęciu z pralki zyskuje na miękkości. Po co tyle informacji o tym materiale? Bo jeśli decydujesz się na produkt, który ma mieć stały kontakt ze skórą dziecka. Dobrze, byśmy kierowali się rzetelną wiedzą o tym, czemu służą poszczególne tkaniny i czym się od siebie różnią.

Muślin jest jednym z materiałów, który świetnie nadaję się do otulania wrażliwej skóry dziecka. I to właśnie z niego powstał u mnie komplet kocyk i poduszka.

Zastosowanie kocyka i poduszki

Od dawna wiadomo że kocyk i poduszka jest niezastąpionym produktem przy pielęgnacji dziecka. Po pierwsze otulanie to najstarszy macierzyński rytuał zapewniający maluchowi spokojny i długi sen w pierwszych miesiącach życia. Po drugie otulanie sprawdza się wszędzie, gdzie potrzebny jest kocyk.

Ocena materiału

Moja ocena tego materiału, bo nie ukrywam że po raz pierwszy miałam bliżej do czynienia z tym materiałem. Po jego zamówieniu, gdy go otrzymałam to po otwarciu przesyłki nie było jakiegoś wielkiego wow…

Ale gdy go wyciągnęłam, rozłożyłam i dotknęłam to wtedy dopiero poczułam jego miękkość. Materiał bardzo delikatny, miły i faktycznie na pierwszy rzut oka wygląd jego to tak jak tetrowa pielucha. Ale im miałam z nim głębszy, dokładniejszy kontakt to z każdą chwilą zmieniałam zdanie.

Mimo tego, że inna osoba mogłaby powiedzieć, że to tetra i nie chce z takiego materiału pościeli dla swojego dziecka. Ja i tak będę Cię przekonywać że jest to tak miły i delikatny materiał, który jak najbardziej nadaje się na pościel dla niemowlęcia.

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym co będzie się działo w mojej pracowni to zapraszam Cię do zapisania się na…

Będziemy w kontakcie przez cały czas…:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *